Trešdien, 6.decembrī mūsu skolas skolēniem tiek piedāvāta iespēja tikties ar viesrežisoru Dāvidu Džovanzanu no Somijas.

  1. Džovanzans Leļļu teātrī 2018.gada martā-aprīlī iestudēs izrādi “Romeo un Džuljeta”, kurā tiks skarta jauniešu mīlestības tēma.

Šī iemesla dēļ režisors ir lūdzis iespēju aprunāties ar 13 – 17 gadus veciem skolēniem – par to, vai viņi zina stāstu par Romeo un Džuljetu, kādas ir viņu domas par to, kādas ir viņu domas par mīlestību vispār, kādas ir viņu domas un attieksme pret autoritātēm ģimenē/ sabiedrībā u.tml.

Režisors būtu priecīgs, ja sarunā piedalītos tikai skolēni bez skolotāju uzraudzības, kas tīri psiholoģisku apsvērumu dēļ rosinātu lielāku atklātību.

Sarunas notiks 78.kabinetā (III kursa telpā):

  1. stundā – 9., 9.a un III k.
  2. stundā – I, Ia, un II k.
  3. stundā – 8., 8.a, 8.b klases
  4. stundā – 7., 7.a un 7.b klases

Uz tikšanos un sarunu lai dodas tikai tie skolēni, kuri vēlas un spēj (angļu valodā) izteikties, iepriekš to saskaņojot ar attiecīgās stundas skolotāju.

Pārējiem skolēniem – jāpiedalās stundā.

Režisors Dāvids Džovanzana (Davide Giovanzana) ir delartiskās komēdijas meistarklašu vadītājs, teātra vēstures un teorijas pasniedzējs Somijā. 2007.gadā viņš ar Latvijas Kultūras akadēmijas režijas 4.kursa studentiem iestudēja Viljama Šekspīra lugā balstīto izrādi “Simbelīns”. Tā tika augstu novērtēta un bija publikas ļoti iecienīta gan Latvijā, gan ārvalstīs. Izrāde piedalījās festivālos Helsinkos, Maskavā, izraisīja publikas un kolēģu sajūsmu Starptautiskajā Teātra skolu festivālā Brno, Čehijas Republikā. 2008.gadā Džovanzana iestudēja izrādi “Mandragora” Rīgas Krievu teātrī. Savukārt 2009. gadā viņa vadībā tika iestudēta izrāde “Latvia for sale” pēc Šekspīra traģēdijas “Karalis Līrs” motīviem. Izrādē piedalījās 48 topošie skatuves mākslinieki, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studenti no Olgas Žitluhinas modernās dejas horeogrāfijas kursa, Edmunda Freiberga aktieru kursa un Māras Ķimeles režijas kursa. Trešo reizi Džovanzana tikās ar Latvijas Kultūras akadēmijas topošajiem aktieriem 2016.gadā, kad strādāja pie iestudējuma “Ričards III. Aklā zarna” (pēc V. Šekspīra lugas “Ričards III” motīviem) festivāla “Patriarha Rudens” ietvaros.

  1. gada pavasarī Dāvids Džovanza pirmo reizi iestudēs izrādi Latvijas Leļļu teātrī. Tā būs pēc V. Šekspīra lugas “Romeo un Džuljeta” motīviem veidota izrāde, kas domāta jauniešu un pieaugušo auditorijai.