Labdarības koncertu cikls: Mana pirmā skatuve. I Skatuves stāsts 18. oktobris 19:00 NMV EDMS Lielā zāle

“Skatuves stāsts” – labdarības koncertu cikla Mana pirmā skatuve atklāšanas koncerts.

Piedalās:
Sergejs OSOKINS (klavieres),
Georgs SARKISJANS (vijole), 
Guntis KUZMA (klarnete, diriģents),
Mikus BĀLIŅŠ (sitaminstrumenti),
Patrīcija BĀRTULA (klavieres), Daniils BULAJEVS (vijole),
Anna Marija KUBECKA (klarnete), Sonja MISIŅA (sitaminstrumenti),
EDMS simfoniskais orķestris, diriģents Andris Vecumnieks
Pasākumu vada: Liene Jakovļeva.

Ar šo koncertu mēs uzsākam ceļu, kura gala mērķis ir jauna kultūras telpa Pārdaugavā, Rīgā un Latvijā. Vieta, kur rasties un būt mūzikai, dejai, mākslai un to mijiedarbībai.

Esi mūsu ceļabiedrs un no 2018. gada oktobra līdz 2019. gada maijam atbalsti Pirmās skatuves esamību, apmeklējot izcilus koncertus dažādās Rīgas koncertzālēs, kuros piedalīsies Emīla Dārziņa mūzikas skolas absolventi – pianisti Raimonds Pauls, Vestards Šimkus, Andrejs un Sergejs Osokini, flautiste Dita Krenberga, čelliste Marta Sudraba, vijolnieks Georgs Sarkisjans, trio „Art-i-Shock”, trio „Melo M”, trio „Nyx” u.c., kā arī jaunās uzlecošās zvaigznes, skolas pašreizējie audzēkņi – vijolnieks Daniils Bulajevs, klarnetiste Anna Marija Kubecka, pianiste Patrīcija Bārtula u.c.

Mūsu bērni – nākamās mūzikas un dejas izcilības Latvijā un pasaulē – ir pelnījuši skaistu un piemērotu pirmo skatuvi.

E. Dārziņa skolas absolventi un audzēkņi rīko koncertu sēriju skatuves pārbūvei

Informācija par labdarības koncertu ciklu “Skatuves stāsts”.  Raksts pārpublicēts no Latvijas Avīzes – http://www.la.lv/e-darzina-skolas-absolventi-un-audzekni-riko-koncertu-seriju-skatuves-parbuvei

“Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola ar absolventu labdarības koncertu “Skatuves stāsts” 18.oktobrī sāks sociālu iniciatīvu skolas zāles un skatuves pārbūvei, aģentūra LETA uzzināja skolas atbalsta biedrībā.

2020.gadā skola svinēs 75.gadadienu, savukārt komponistam Emīlam Dārziņam apritēs 145.jubileja. Atzīmējot šos notikumus, skola vēlas atjaunot fiziski nolietoto un morāli novecojušo skolas zāli, kura vairs neatbilst topošo mūzikas un baleta mākslinieku nepieciešamībai pēc kvalitatīvas skatuves, akustikas, apgaismojuma un telpas mācībām un koncertiem. Zāles pārbūvei nepieciešami 324 000 eiro.

Pirms 45 gadiem uzceltās mūzikas skolas zāle un skatuve vairs neatbilst mācību procesa organizācijas mūsdienu prasībām.

Līdz ar to ir grūtības nodrošināt pilnvērtīgu ikdienas mācību procesu, organizēt koncertus, meistarklases un konkursus, skaidroja biedrībā.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un iegūtu skolas zāles pārbūvei nepieciešamos līdzekļus, sabiedriskā labuma organizācija “Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība” no 2018. gada oktobra līdz 2019. gada maijam organizēs labdarības koncertu ciklu “Mana pirmā skatuve”, lai ar atbalstītāju un iespējamo mecenātu finansiālu vai materiālu ziedojumu palīdzību segtu zāles pārbūves izmaksas.Labdarības koncertos dažādās Rīgas koncertzālēs piedalīsies skolas absolventi – pianisti Raimonds Pauls, Vestards Šimkus, Andrejs un Sergejs Osokini, flautiste Dita Krenberga, čelliste Marta Sudraba, vijolnieks Georgs Sarkisjans, trio “Art-i-Shock”, trio “Melo M”, trio “Nyx” un citi, kā arī jaunie talanti, skolas pašreizējie audzēkņi.

Labdarības koncertu cikla pirmais – atklāšanas koncerts “Skatuves stāsts” – notiks 18.oktobrī plkst. 19 skolas Lielajā zālē. Koncertā piedalīsies skolas simfoniskais orķestris (diriģents Andris Vecumnieks), pianists Sergejs Osokins, vijolnieki Georgs Sarkisjans un Daniils Bulajevs, klarnetists un diriģents Guntis Kuzma, kā arī skolas spilgtākie jaunie talanti.”

Foto – kāda šobrīd izskatās PIKC NMV EDMS Skolas lielā zāle