Paulas Gorbaņovas un Stavrosa Dritsasa kamermūzikas koncerts JVLMA

13. decembrī plkst. 18.30 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē gaidāms kamermūzikas vakars kurā uzstāsies Guildhall School of Music and Drama studente Paula Izabella Gorbaņova (vijole, Latvija) un Stavros Dritsas (klavieres, Grieķija). Abi jaunie mūziķi duetā apvienojušies studiju laikā Londonā. Koncerta programmā iekļautas franču un norvēģu kamermūzikas pērles – Sezāra Franka Sonāte vijolei un klavierēm La mažorā, Edvarda Grīga Sonāte vijolei un klavierēm Nr.3 do minorā op.45, kā arī divas Šopēna noktirnes klavierēm solo.

Pianists Stavross Dritsas komentē gaidāmo priekšnesumu sekojoši: “Man būs liels prieks apciemot Rīgu un uzstāties kopā ar Paulu Gorbaņovu. Kamermūzikā esam sadarbojušies jau iepriekš – tieši pateicoties viņai pavisam nesen iepazinu J.Vītola un L. Garūtas skaņdarbus. Latvijas valsts simtgades svinības Londonā ļāva man iepazīt un uz mirkli izbaudīt Latvijas kultūru un tradīcijas, radot vēl lielāku interesi par Rīgu, tās mūzikas dzīvi un vēsturi. Programmu esam sastādījuši no romantiskās kamermūzikas meistardarbiem, izvēloties ļoti kontrastējošus, kaislību, spēka un intimitātes cauraustus opusus.”

Slavēta par skaisto toni un dziļi izjusto spēli, vijolniece Paula Gorbaņova uzstājas vadošajās Eiropas koncertzālēs. Pašlaik viņa dzīvo Londonā un konkursa kārtā ieguvusi stipendiju studijām pie profesores Žaklīnas Rosas (Jacqueline Ross) Gildholas Mūzikas un drāmas skolā. 2017. gadā piedalījusies tādos nozīmīgos starptautiskos konkursos kā Kloster Shoental un Karalienes Sofijas Šarlotes Starptautiskais konkurss Vācijā; šajā gadā kļuvusi arī par Talent Unlimited mākslinieku. Viņa regulāri uzstājās tādās Londonas koncertzālēs kā St.James’s Church Picadilly, Milton Court Concert Hall, LSO-St. Luke’s, Barbican Hall, kā arī uz citām prestižām skatuvēm Anglijā, Igaunijā, Vācijā, Francijā, Zviedrijā, Vācijā. Pateicoties Florianam Leonhardam, Paula ieguvusi iespēju spēlēt uz antīka 19. gadsimta itāļu instrumenta no Florian Leonhard Fine Violinskolekcijas.

Pianists Stavross Dritsas regulāri kā solists un kamermūziķis uzstājas Eiropā un Krievijā, kā arī veicis ierakstus BBC Radio 3 un Greek Radio 3. Viņš bieži izpilda un pirmatskaņo grieķu komponistu skaņdarbus, kā arī kļuvis par Hellenic Institute of Cultural Diplomacy direktoru. Pašlaik Stavross dzīvo un mācas Londonā, kur studē klavierspēli pie Lūsijas Parhamas (Lucy Parham). Pēdējos gados saņēmis vairākas balvas un stipendijas, kā arī nedalītu kritiķu atzinību. Stavross ir Talent Unlimited mākslinieks un šobrīd ir jaunākais pedagogs Blackheath Conservatoire, kur pasniedz klavierspēli, kamermūziku un klasisko improvizāciju.